Class 1: B & C Competition

Name of Horse Owner Rider
1 Aredis De La Rose Steve Pullan Thompson, Brian
2 Achillus S Ria Ginley Ginley, Ria
3 Gibside Queen Bee Charlotte Arnold Arnold, Charlotte
4 Strides Maureen Mrs K Fellows Barker, Paul
5 Parkmore Rowan Barbara Beercock Birch (Junior), Allan
6 Centino Gold David Stephenson Stephenson, Laura
7 Comeragh Artist Matthew Render Render, Matthew James
8 Kings Borough Kasper Harry Whall Whall, Harry
9 Hera Twiggy SVG Steve Pullan Thompson, Brian
10 Evalinde Martin Robinson Fearnley, Joshua

Class 2: Speedi-Beet Horse of the Year Show Grade C Championship

Name of Horse Owner Rider
1 Crispina Z Malcolm Holder Barker, Paul
2 Exsultate Des Hayettes Harry Whall Whall, Harry
3 Arianna William Bayes Jones Bayes Jones, William
4 Cooley Network Whiteway, Adrian
5 Essence Paige Mennell Mennell, Paige
6 Temple Bruer Amie Wendy Broughton Thompson, Alex
7 Pembrey Condors Diamond Amy Westcott-Allan Westcott-allen, Amy
8 Green Grass Hannah Barker Barker, Paul
9 Gait L James Barry Smith, Christopher
10 Fireball X Georgina Ellis Ellis, Georgina

Class 3: Bramham Classic

Name of Horse Owner Rider
1 Cayenne La Gazette Z Saywell, Louise
2 Iron Lady Van't Meulenhof Shore, Keith
3 Wellington M Brennan, Kerry
4 Ruby VIII Smith, Holly
5 Fruselli Smith, Holly
6 Challenge Newman, Tracey
7 Emmet VDM Parkinson, Joel
8 Jolie Fleur Van De Noordheuvel Pytches, Katie
9 Dalton W Barker, Paul
10 Chinook III Howley, Richard

Class 4: Suregrow Fertiliser Six Bar

Name of Horse Owner Rider
1 Notis Me HK Horses Richard Howley
1 Edelboy VD Renger Gerrard McMullan Murray McLeish
3 Fruselli Graham Smith Holly Smith

Class 5: Yorkshire Post 1.3m Open

Name of Horse Owner Rider
1 Lux Fabulous Barker, Paul
2 Lingala Whitaker, George
3 Carolus K Saywell, Louise
4 Special Warrior Whitaker, Louise
5 Crispina Z Barker, Paul
6 Sharid Whitaker Mbe, John
7 Cornelius III Sutcliffe, Nicky

Class 6: Bramham Speed Classic

Name of Horse Owner Rider
1 Cartouche II Barker, Paul
2 Carolus K Saywell, Louise
3 Diana P Jones, Lisa
4 Quality Street III Cuomo, Danielle

Class 7: Accumulator

Name of Horse Owner Rider
1 Happy Boy
2 Leestone Blue Voltet Charlotte Arnold
3 Achillus S Ria Ginley
4 Heart Strings Jackson Reed Stephenson

Class 8: Wetherby Skip Services Grand Prix

Name of Horse Owner Rider
1 Fruselli Smith, Holly
2 Cayenne La Gazette Z Saywell, Louise
3 Dalton W Barker, Paul
4 Chinook III Howley, Richard
5 Wellington M Brennan, Kerry
6 Unick Du Francport Whitaker Mbe, John
7 Exception Reed Stephenson, Jackson